CT Kaset Döşeme

PDF Yazdır e-Posta

KASET KALIP DÖŞEME

  Günümüzde halen KANAL (Asmolen) Tip ve Kaset  Tip olarak bilinen Kaset kalıplar ilk olarak 40 yıl kadar önce yivli beton döşeme inşaasında ekonomik ve yüksek taşıma gücü sağlayan bir çözüm olarak pazara sunuldu. O zamandan beri, kullanım alanları gelişip genişlemekte ve  dünya çapında 40 standart ölçüde kullanılmaktadırAyrıca özel mimari projelere kolayca uygulanabilir.


  Hafif ve ağır sanayi yapıları, Fabrikalar, Hastane,Okullar,Alışveriş Merkezi , Sinema ve Tiyatro salonu,Katlı otopark ve kimi yüksek yapılarda emniyetli, ekonomik ve işlevsel çözümler sunar.
Yapılarda değişik tiplerde döşeme vardır. Döşeme açıklıklarına göre, yani mesnetlendikleri  yerler arasındaki mesafeye göre ve üzerlerindeki yüklere göre yük taşıma kapasiteleri  ve sehim durumları değişiklik gösterdiği için duruma uygun döşemeler projelendirilir.Tek yönlü ve Çift yönlü nervür döşemelerle başlanır, yükün veya açıklığın artmasına göre döşeme tipi değiştirilir.


Kaset döşeme, pratikte her bir açıklığı 8–9 metrenin (tabi bu rakamlar proje durumuna ve yüklere göre değişiklik gösteren rakamlardır) üzerinde olan döşemelerin kendi yüklerini ve üzerlerindeki yükü hakkıyla taşımaları için dizayn edilen döşemelerdir. Nervürlü döşemelerde var olan dişler tek doğrultuda iken, kaset döşemelerde bu nervürler iki yönde mevcuttur. Yani bir kaset döşemede her iki doğrultuda da uzanan kirişler teşkil edilmiş olur. Bu kirişlerin ölü ve hareketli yükleri taşıyıp ana çerçevede bağlı bulundukları kirişlere aktarmak gibi önemli vazifeleri vardır.


  Kalıp tasarım planı içinde karedir ve kullanımı kolaydır, her türlü iskele sistemlerinde uygulanabilir.Kaset kalıplar beton ve çelik donatı gereksinimlerini en aza indirerek emniyetli ve ekonomik bir yapı sistemi sunar. Beton yüzeyi, oldukça pürüzsüzdür  genellikle açık bırakılır. Aynı zamanda boyanabilir yada özel aydınlatma elemanları kullanılabilir.
Ürünlerimizde üstün kaliteli hammadde kullanıldığından dayanıklıdır.Defalarca kullanıldığından  müşterilerimizin yatırımı için tam değer sağlar.


 Kaset kalıp kullanmanın faydaları;

 

*Kalıp başına minimum 50 defa tekrar kullanılabilir.Kalıp maliyetini yok denecek kadar azaltacağı görülecektir.


 

*Taşınması, Montajı, İşçiliği ve sökülmesi kolaydır.


 

*Depolama ve nakliye için iç içe geçebilme özelliğinden daha az alan teşkil eder.


 

*Geleneksel zeminler ile karşılaştırıldığında önemli ölçüde  (%50)  beton tasarrufu sağlar.


 

*Estetik, Pürüzsüz,Mükemmel bir bitmiş beton yüzeyi elde edilebilen ideal kalıp sistemidir. Beton yüzeyleri sıva yapılmasına  gerek duymadan, doğrudan boyanarak düzgün bir bitmiş yüzey elde edilir.


 

*Bükülmeye çürümeye ve zor hava şartlarına dayanıklıdır,atmosferik  ortamdan etkilenmez.


 

*Teslim süresi çok kısadır...

 

 

 


............... Her hakkı Saklıdır :::: CT Kaset Ltd. ::: www.ctpolyester.com ...............